Понеділок, 19.02.2018, 02:35

Головна » 2016 » Грудень » 5 » Обережно, грип!
Обережно, грип!
Грип — не тільки епідеміологічна, а й соціальна проблема. Економічні збитки від захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) становлять мільйони гривень. Серед інфекційних захворювань вони займають провідне місце і залишаються серйозною проблемою всього людства. Кожен має усвідомити, що грип небезпечний своїми ускладненнями, особливо в дітей молодшого віку, осіб похилого віку та з хронічними захворюваннями: серед них це запалення легень, середнього вуха, гайморових пазух, бронхіти, ураження нирок, мозку, серця, — говорить медик. — Грип починається завжди раптово і супроводжується високою температурою тіла, сильними головними болями, м’язовими, суглобними болями, слабкістю. Інфікуватися можна не лише при чханні й кашлі хворого, а й перебуваючи у приміщенні чи транспорті, де знаходився хворий.

Ризики виникнення ускладнень від грипу можна зменшити

— Специфічна профілактика — це щеплення проти грипу, у першу чергу особам з високим ризиком захворювання, чи виникненням ускладнень — дітей молодшого віку, осіб похилого віку, дітей й дорослих із захворюваннями серцево-судинної системи, органів дихання, ендокринною патологією, вторинним імунодефіцитним станом, тощо. Про вакцинацію мають також подбати працівники торгівлі, охорони здоров’я, громадського харчування, житлово-комунального господарства, транспорту та інших сфер життєдіяльності, які щоденно пов’язані із обслуговуванням населення та мають контакт з великою кількістю населення. Вакцинація дає позитивний результат — попереджує післягрипозні ускладнення, летальність, знижує рівень захворюваності, — підкреслює лікар.

За даними ВООЗ, у сезон 2016-2017 року прогнозується циркуляція вірусів грипу А/Каліфорнія/7/2009(H1N1) pdm 09-подібний вірус; A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус; вірус B/Brisbane/60/2008. Робити щеплення слід не пізніше, ніж за місяць до очікування підйому захворюваності.

Моніторинг на даний період по ГРВІ та грипу показує погіршення епідситуації.

Значну роль у профілактиці грипу та ГРВІ відіграє також неспецифічна профілактика. Кожен має робити все можливе, щоб підвищити рівень свого імунітету, споживаючи продукти з високим вмістом вітамінів (цитрусові, часник, цибуля та ін.), вітамінні чаї зі смородини, горобини тощо, дотримуватися здорового способу життя, не палити та відмовитися від інших шкідливих звичок.

Бажано обмежити відвідування місць із масовим перебуванням людей. Перед виходом із дому змазувати слизові оболонки носа оксоліновою маззю, настоєм часнику в олії; горло можна полоскати сольовими розчинами чи водним настоєм хрону.

Необхідно також прогулюватись на свіжому повітрі, займатись фізичною культурою.

Якщо ж хвороба не обминула Вас — залишайтеся вдома, обов’язково викликайте лікаря й дотримуйтесь його рекомендацій! Перехворіти грипом на ногах — не геройство, а безглуздя. Нам, медикам, відомі щорічні випадки, які закінчувалися трагічно для тих, хто не дбав про себе та не дослуховувався порад медичних працівників. Грип не проходить за день-два. То ж дбаємо про себе!

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я ОДА
Переглядів: 76 | Додав: inna_reshetshenko | Рейтинг: 0.0/0